SAMEN LOSSEN WE DE WONINGNOOD OP

De woningnood is groot. We zoeken die benodigde woonruimte binnen onze steden, zodat de buitengebieden buiten blijven. Maar hoe vind je ruimte voor verdichting? En, hoe verbeter je daarmee ook gelijktijdig de dagelijkse leefomgeving voor de huidige bewoners?

Tijdens het jubileum van ons bedrijfsverzamelgebouw Nieuwe Energie gaven we workshops over verdichten. Waarbij we steeds in 8 minuten de woningnood oplosten.

We doken in Leiden Zuidwest, waarbij ieder onbevangen onderzocht waar woningen toegevoegd konden worden. Wat direct mooie gesprekken opleverde over kwaliteiten en keuzes, hoe wil je wonen en in wat voor stad? En, kan je, door het toevoegen van woningen, direct ook de voorwaardes scheppen voor ontmoeting, zodat onder andere de toenemende eenzaamheid bestrijdt wordt?

Erg leuk op deze laagdrempelige manier met elkaar en met ons vak bezig te zijn, en ondertussen waardevolle gesprekken over de toekomst van de stad te faciliteren.
ZIJDEKWARTIER ARCHITECTEN